Kullanım Kılavuzu

QL seboerik dermatit şampuanının markaya özel kullanım talimatı bulunmaktadır. Egzama hastalığının başlangıcından bitişine kadar yoğun ve seyrek kullanım yaparak, kaşıntıları ve mantarları ortadan kaldırmaya yönelik özel formulize edilmiştir. Bu sebepten dolayı temizleyici şampuanlar gibi günlük kullanıma uygun değildir.

QL egzama şampuanını kullanmaya başlamadan önce saçlarınızı hafif nemlendirerek saç diplerine emilim yapmasını kolaylaştırmamız gerekmektedir. Egzama yaralarının suyla temasından sonra yumuşaması etken maddeyi kolay algılamasını sağlayacaktır.

Nemli ve ıslak bölgelere el ayasını dolduracak şekilde QL egzama şampuanını uygulamaya başlayabilirsiniz. Saç diplerine iyice yedirdiğinizden emin olduktan sonra düz tarak yardımıyla saç köklerine hafifçe bastırarak uygulayabilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra şampuanını kafa derinizde en az 3 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Daha sonra ılık suyla durulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

QL egzama şampuanı doğru nasıl kullanılır?

Firmamızın kullanım talimatını harfiyen uygulamadığınız zaman seboreik dermatit hastalığını yenme şansınız yoktur. Verilen bilgiler doğrultusunda kullanım esaslarını aksatmadan yerine getirdiğiniz takdirde ise %100 olum sonuç almanız mümkündür.

  • QL şampuan kullanmadan önce saçlar nemletilir ve ıslatılır.
  • Egzama bölgesine yoğun olmak kaydıyla saç diplerine şampuan iyice yedirilir.
  • Minimum 3, maksimum 5 dakika boyunca köpüklenen şampuan saç derisinde bekletilir.
  • Çok sıcak ve çok soğuk olmaması kaydıyla ılık suyla iyice durulanır.

Seboreik dermatit tedavisine başladığınız andan itibaren ilk bir hafta sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa, 2. hafta sadece sabahları, 3. ve 4. haftalarda ise iki gün arayla Ql şampuanın kullanılması zorunludur.

Yukarıda verllen kullanım talimatları egzama hastalığının bağışıklığını öldürebilmek ve ilerleyen zamanlarda tekraren seboreik dermatit hastalığıyla karşılaşmamak adına düzenlenmiş kullanım talimatıdır.

Uzmanlar, seboreik dermatit mantarlarının saç yüzeyinde 90 gün boyunca yaşadığını belirtmekte ve egzamanın kendini yenilememesi için 3 ay boyunca QL şampuanın düzenli olarak kullanılmasını uygun görmektedir. 90 günün sonunda tekrar kullanım gerektirmemektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*